5K Home Decor – Nowoczesne meble

Kuchnia jest sercem domu. Niestety, bardzo często zdarza się, że jest ona za mała, aby wygodnie pomieścić wszystkie potrzebne nam akcesoria. Istnieją jednak sprytne rozwiązania, które pozwolą w doskonały sposób dobrze zorganizować przestrzeń. Jakie pomysły i akcesoria pozwolą na wygodę podczas przygotowywania posiłków?

Praktyczne rozwiązania w małych kuchniach

Małe kuchnie nie należą do najłatwiejszych, jeżeli chodzi o ich urządzenie. Jakie rozwiązania warto tu zastosować?

  • Jeden ciąg blatu,
  • Narożną wysuwaną szafkę,
  • Zachowanie tzw. “trójkąta roboczego”,
  • Wyznaczenie odpowiednich stref w kuchni,
  • Zakup wsuwanej półki typu cargo,
  • Wysuwany blat,

To jednak nie wszystko. Ciekawą opcją będzie także umieszczenie w kuchni wiszącej półki kuchennej o wybranym układzie.

Półka kuchenna wisząca – wielka pomoc w małych kuchniach

Wiszące półki kuchenne drewniane to doskonałe akcesoria dla każdego, kto posiada niewielkich rozmiarów kuchnię. Nowoczesny design w połączeniu z praktycznym zastosowaniem sprawia, że małe kuchnie zostaną uzupełnione o dużą ilość miejsca do przechowywania za pomocą jednego mebla, który nie zabiera wiele przestrzeni. Kolekcja półek kuchennych z naszej oferty jest odpowiedzią na niezadowolenie właścicieli małych kuchni – udowadnia, że piękno może łączyć się z funkcjonalnością. 

Funkcjonalne i efektowne półki do kuchni

W kolekcji znajdziemy półki kuchenne, które wykonane są z 18 mm drewna odpornego na plamy oraz wilgoć. Co ważne, wszystkie są łatwe w montażu, a przy tym stabilne podczas używania. Każdy znajdzie wśród nich kolor dopasowany do swoich wymagań. Dzięki zróżnicowanemu układowi poszczególnych modeli charakteryzują się one naprawdę szerokim zastosowaniem. 

Półki kuchenne Knerr posiadają dwie krótsze oraz jedną dłuższą półkę, jedną podłużną szafkę otwieraną w bok z dwoma półkami w środku oraz sześć przydatnych uchwytów – na kubki czy akcesoria kuchenne. Kolekcja Knott charakteryzuje się z kolei obecnością trzech długich półek oraz szafki otwieranej do góry. Na jednej z półek znajdziemy specjalne miejsce na talerze. Tak jak w przypadku poprzedniej kolekcji posiada ona sześć uchwytów. Półki kuchenne Kolin prezentują się podobnie do modeli Knott, nie posiadają jednak szafki. Najprostszą półką jest półka kuchenna Terra, która wyposażona jest jedynie w dwie półki z miejscem na talerze, kubki czy słoiczki.

Jak widać można swobodnie wybierać spośród różnych układów tego rodzaju mebli, dopasowując model do sposobu wykorzystania i kolorystyki kuchni – efekt wizualny i funkcjonalność półki ściennej z pewnością idealnie sprawdzi się na niewielkim metrażu.