Funkcjonalne urządzenie kuchni bywa nie lada wyzwaniem. Szczególnie wtedy, gdy przestrzeń do zagospodarowania jest niewielka. Jak na niedużym metrażu ukryć wszelkie sprzęty kuchenne, garnki, czy też stołową zastawę? Odpowiedzią mogą być oczywiście półki wiszące. To one sprawią, że mała kuchnia stanie się funkcjonalna.  

Półki wiszące do kuchni, czyli jak z małej kuchni stworzyć funkcjonalną przestrzeń

Projektowanie kuchni wiąże się z nieustającymi wyborami. Czasem trzeba z czegoś zrezygnować, by wolne miejsce zająć mogło coś, co niekoniecznie ucieszy oko, ale sprawi, że kuchnia stanie się bardziej funkcjonalna. Im mniejsza przestrzeń do urządzenia, tym więcej wyborów do podjęcia. Jednak balans między przestrzenią roboczą, miejscem do przechowywania i estetyką pomieszczenia łatwo zachować dzięki wiszącym półkom. To dzięki nim zaoszczędzić można wiele cennego miejsca i sprytnie ukryć te kuchenne urządzenia, po które nie sięga się zbyt często. Mnogość dostępnych w modeli sprawia, że każdy znajdzie szafki, które będą pasować do wymarzonej aranżacji.

Zabudowane szafki, czy może otwarte półki? Możliwości jest wiele!

Ciąg zabudowanych szafek wiszących, często pozostających w komplecie z tymi stojącymi to najpopularniejsze rozwiązanie od lat. Wybierane jest głównie przez osoby, którym zależy na eleganckiej, a przy tym funkcjonalnej kuchni. Coraz więcej osób decyduje się jednak na półki otwarte. Z czego wynika popularność takiego patentu?

Półki wiszące do kuchni to doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie liczy się najmniejszy skrawek wolnej przestrzeni oraz łatwy dostęp do najbardziej potrzebnych w kuchni przedmiotów. Z powodzeniem sprawdzą się więc do przechowywania najczęściej używanych przypraw. Postawione na nich pojemniki z produktami sypkimi, takimi jak kasze, mąki czy makarony będą dobrze widoczne, a przy tym łatwo będzie po nie sięgnąć nawet osobom z niepełnosprawnością ruchową.

Otwarte półki wiszące to bez wątpienia nowy trend w aranżacji przestrzeni kuchennych. Nadają pomieszczeniom lekkości i nowoczesności, a także zwiększają optyczną przestrzeń. Pozwalają wyeksponować drobiazgi, a postawienie na nich naturalnych dodatków na przykład świeżych ziół doda przestrzeni kuchennej więcej przytulności. Półki wiszące znajdziesz w naszej ofercie. Możesz postawić zarówno na proste, pojedyncze półki, jak i bardziej rozbudowane, geometryczne formy, dzięki którym stworzysz ciekawe kompozycje. Zachęcamy do zapoznania się z całym katalogiem.