5K Home Decor – Nowoczesne meble

Półki wiszące w kuchni to bardzo dobre rozwiązanie z co najmniej kilku względów. Świetnie sprawdzą się na etapie planowania, urządzania i pomogą uporządkować kuchenny rozgardiasz. Cieszą się coraz większą popularnością, bardzo często zastępując górną zabudowę na całej długości ściany. Co warto wiedzieć przed zakupem?

Dlaczego warto zdecydować się wiszące półki kuchenne?

To jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań nowoczesnych aranżacji. Urozmaicają wystrój kuchni, nadają mu lekkości i unikatowego stylu. Zaprojektowana z pomysłem wisząca półka stanowić może główną dekorację pomieszczenia i niebanalny dodatek do prostej zabudowy kuchennej.  

Wiszące półki kuchenne umożliwiają przede wszystkim bardzo dobrą organizację. Ustawienie na nich ulubionych filiżanek do kawy, talerzyków czy misek sprawi, że wszystkie niezbędne naczynia zawsze będą dostępne na wyciągnięcie ręki. Podobnie rzecz się ma z przechowywaniem produktów spożywczych. Przełożone do ciekawych pojemników nie tylko ułatwią krzątaninę i przygotowywanie posiłków, ale stanowić będą bardzo ciekawy element dekoracyjny. Otwarte półki umożliwiają ergonomiczne zaaranżowanie kuchennej, często niewielkiej przestrzeni.

Jaki model półki kuchennej wiszącej wybrać?

Wiszące półki kuchenne to rozwiązanie bardzo przystępne cenowo. Dobrej jakości produkt można nabyć za kilkaset złotych. Do wyboru mamy akcesoria o różnym układzie i kolorystyce: półki kuchenne drewniane w kolorze białym, antracytowym lub w kolorze naturalnego drewna. Świetnie komponują się z innymi meblami tego typu. Można je wykorzystać do uporządkowania i organizacji w kuchni lub wyeksponowania pięknej porcelanowej zastawy. 

Podsumowując, wiszące półki kuchenne to bardzo dobre rozwiązanie dla małych i większych kuchni. Coraz częściej zastępują wiszącą zabudowę kuchenną, powiększając optycznie przestrzeń i zwiększając funkcjonalność układu mebli. Uchwyty na kubki, miejsce na talerze czy przyprawy to rozwiązania, które szczególnie zostaną docenione podczas pracy w kuchni.