5K Home Decor – Nowoczesne meble

Drewniane półki na ścianę z modrzewia, sosnowa komoda, a może biurko wykonane z ciemnego dębu? W meblarstwie istnieje wiele różnych rodzajów drewna, z których można wykonać ponadczasowe i funkcjonalne meble. Każdy materiał posiada swoje właściwości, co wpływa na jego przeznaczenie. Jaki rodzaj wybrać do budowy biurka, dziecięcego łóżka, a co lepiej sprawdzi się do stworzenia ramy obrazu? Przy wyborze materiału do produkcji mebli i dodatków wnętrzarskich, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak:

  • trwałość – niektóre rodzaje drewna są bardziej odporne na uszkodzenia, na przykład drewno dębowe jest bardziej trwałe niż sosnowe,
  • właściwości estetyczne – niektóre rodzaje drewna posiadają ciekawszy rysunek słojów i barwę, co wpływa na jego walory dekoracyjne,
  • łatwość obróbki – niektóre rodzaje drewna są łatwiejsze w obróbce, na przykład sosna oraz topola,
  • dostępność – niektóre gatunki drewna są trudniejsze do zdobycia, co wpływa na ich wysoki koszt.

Najczęściej wybierane gatunki drewna do meblarstwa to: dąb, buk, sosna, jesion, brzoza, orzech, topola, a także drewno egzotyczne jak Mango, Hevea, Teak. Ostatecznie decyzja zależy od preferencji i potrzeb klienta oraz budżetu przeznaczonego na zakup mebli.

Z jakiego materiału zrobić drewniane półki na ścianę lub biurko?

Przy tworzeniu drewnianych, prostych półek na ścianę mamy naprawdę duże możliwości – możemy zdecydować się na półkę wykonaną na przykład z litego drewna. Takie rozwiązanie to gwarancja wyjątkowej wytrzymałości mebla.

Funkcjonalne biurko natomiast można wykonać z różnych materiałów, a jednym z najpopularniejszych jest szlachetne drewno. Zwłaszcza ciemny dąb, który ze względu na swoją trwałość i estetyczne właściwości jest stale wykorzystywany do produkcji wszelkiego rodzaju mebli. Jednym z przykładów jest oferowane przez nas biurko Labirent, które doda wyrafinowanego nastroju w każdej przestrzeni.

Podsumowanie

Drewno to wyjątkowy, naturalny surowiec o szerokim zastosowaniu. Producenci i użytkownicy mebli doceniają ten materiał za ponadprzeciętne właściwości, wygląd i estetykę. Drewniane meble nie wychodzą z mody i zawsze należą do najpopularniejszych trendów w meblarstwie. Zachęcamy do zapoznania się z naszym katalogiem, w którym znajdują się liczne drewniane propozycje. Meble, które znajdują się w naszym asortymencie są funkcjonalne i nadadzą charakteru każdej przestrzeni.